O projektu

Projekt Má Historie má za cíl vytvořit archiv amatérských fotografií. V roce 2019 se zaměřuje na jednu důležitou historickou epochu, přelom 80. a 90. let skrze osobní příběhy. Z nahraných fotografií vznikne unikátní sbírka, jediná svého druhu v ČR. 

Fotograf Festival připravil ke třicátému výročí sametové revoluce projekt, do kterého se mohou zapojit obyvatelé celé České republiky. Cílem projektu Má historie je nasbírat od veřejnosti co největší množství fotografií. Vloni jsme využili téma Festivalu Fotograf a snažili jsme se obsáhnout dobu proměny společnosti a životního stylu v letech 1985-1995. Zdánlivě banální fotografie z dovolených, cesty do školy, víkendu na chatě nebo rodinné večeře mohou nést cenná svědectví proměny každodenního života.

V tomto roce 2020 bychom opět chtěli navázat na téma Festivalu Fotograf, kterým je Nerovný terén. Eistuje spousta možností, jak téma uchopit – my jsme zvolili pro projekt Má historie: hory-doly. Pokud máte fotografie z hor, nížin, proláklin, od mrtvého moře nebo Mount Everestu nebo od Macochy. Neváhejte je nahrát nebo poslat emailem a my je s radostí zařadíme do Archivu webu Má Historie.

Pokud byste se chtěli připojit k projektu Má Historie svým archivem, pozůstalostí či pouze několika fotografiemi, můžete fotografie buď nahrát webu fotografestival.cz/ma-historie/ nebo nás kontaktovat na veronika.danhelova@fotografnet.cz a zpracování archivu (snímků, pozitivů, negativů) domluvit individuálně. 

 

Návod na nahrání:

Na stránce http://mahistorie.cz/nahrat-fotografii/ nahrajte svůj fotopříběh, libovolný počet naskenovaných fotografií ve formátu JPEG max. 10 MB, eventuelně doplňte komentářem. Poskytnuté fotografie budou navíc prezentovány v pražském Uměleckoprůmyslovém muzeu v průběhu Festivalu Fotograf, konaného v říjnu 2019.

Podmínky užití

Fotografie jsou volně ke stažení a použití k nekomerčním účelům. Podmínkou je uvedení zdroje ve formátu „MÁ HISTORIE / jméno autora“.

Podmínky poskytnutí a užívání fotografií

Kontakt

Fotograf 07 z.s.
Jungmannova 7
Praha 1, 110 00
info@fotografnet.cz
+420 222 942 334